Здорове харчування

14 жовтня День Українського козацтва

Нова шкільна родина! Долучаємось до наймасштабнішого проєкту в Європі Усесвітнього Дня Гідності в Україні, місія якого «Сприяти лідерству, ґрунтованому на повазі й підтримці глобального діалогу про гідність, та залучати молодь до обговорень про значення і значимість гідності»

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.
Анастасія Дьякова, національний експерт із захисту дітей від насильства, яка працює у команді Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з Департаментом кіберполіції м. Києва, ювенальною превенцією та видавництвом «Ранок» за підтримки Інтернет-партнера «Датагруп» та телекомунікаційного партнера Vodafone Україна створили розробку шкільного уроку на тему безпеки підлітків від сексуальних ризиків в мережі Інтернет «Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»
Шкільний урок було проведено у 9 класі, діти із цікавістю виконували завдання і відкривали для себе нові поняття, в кінці уроку учням роздавалися інформаційні буклети.
#ранок_урок
#stop_sexтинг

Цього року учні КЗ Сторчівський НВК, уже вдруге долучилися до наймасштабнішого проєкту в Європі Усесвітнього Дня Гідності в Україні, місія якого «Сприяти лідерству, ґрунтованому на повазі й підтримці глобального діалогу про гідність, та залучати молодь до обговорень про значення і значимість гідності»
Україна вже вп’яте долучається до Всесвітнього Дня Гідності. Цього року Всесвітній День Гідності в Україні відбувався під патронатом Міністерства освіти і науки України. Ініціативу також підтримали – спільнота Global Shapers community (Усесвітнього економічного форуму), представництво в Україні Amnesty International Ukraine й Перший міжнародний портал вебінарів. Проєкт реалізується у символічному проміжку - із 21 листопада (До державного свята Дня Гідності та Свободи) до 9 грудня (Міжнародний День боротьби з корупцією).
Протягом двох тижнів були проведені такі заходи:
• антикорупційний урок з елементами тренінгу
• урок у вигляді квесту на тему безпеки підлітків від сексуальних ризиків в Мережі Інтернет
• урок-дискусія «Гідність у дії. Гідність кожного дня»
• виховна година «Не втрачай надію!»
• роль жінки в історії «10 українських жінок, які вразили світ»
• урок толерантності Голодомору і Голокосту «Чорна сторінка історії України»
• написали листи у майбутнє
• виховна година «Права людини і громадянина»
#gdignity#gdignityUkraine

НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

2019-2020 

Зі святом першого дзвоника, шановні колеги!😊 З початком нового навчального року. Ще один новий рік в нашій вчительскій біографії. Нова осінь в наших календарях. Вдалих стартів та починань, нових звершень, успішних результатів! Здоров'я! Терпіння! Натхнення!

22 березня – Всесвітній день води (День охорони водних ресурсів)

Сьогодні Всесвітній день води. Проста справа, нехитра дружба між воднем та киснем основа людського життя і самий цінний ресурс на планеті.

Для інформатизації учнів, був створений лепбук, який містив в собі декілька розділів:

-загальна характеристика про воду

- вода та міфи

-загадки про воду

- пристівя та приказки про воду

-водний детектив "Куди зникає вода"

- цікаві факти про воду

-вода в техніці

- кікаві експерименти з водою

-вода в літературі

і завершаючої сторінкою були казки дітей складені про воду.

МОЯ ПРОФЕСІЯ - МОЄ МАЙБУТНЄ

Кар’єра – це невичерпне джерело активності в професійній діяльності. Для того, щоб зробити дітей більш обізнаними  у 8 класі, була проведена виховна година на тему «Вибір професії - вибір себе».

Виховна година проходилиу вигляді інтеративних завдань. Учні відгадували загадки, розвязували кросворди та відгадували вже знайомі професія, але не знали їхніх істинних назв  (кесоник, джобер, майстер з виготовлення гобеленів та інш.). 

Як підсумком виховної роботи стало профорієнтаційне анкетування за Є. Клімовим за яким: 3 учнів людина-техніка, один учень людина - природа та людини-людина.

 БУЛІНГ В ШКОЛІ: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ЯК З НИМ БОРОТИСЯ

 

ЩОРІЧНО В УКРАЇНІ З 25 ЛИСТОПАДА ПО 10 ГРУДНЯ ПРОВОДИТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА», ЯКА З 1991 РОКУ ПІДТРИМУЄТЬСЯ МІЖНАРОДНОЮ СПІЛЬНОТОЮ. 

 Насильство буває не тільки фізичне, а й моральне. Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного.

Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена.

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб. 

Щоб пояснити, що таке булінг і чи мають діти схильність до шкільного цькування був проведений тренінг.

Всесвітній День Гідності та Свободи

 

Всесвітній День Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) – це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проект, мета якого – подвигати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

Україна вже вчетверте долучається до Всесвітнього Дня Гідності, Це відбувається завдяки зусиллям команди і спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine (www.edcamp.org.ua) та Агенції продюсування освіти під патронатом Міністерства освіти і науки України. Проект реалізується у символічному проміжку - із 21 листопада (До державного свята Дня Гідності та Свободи) до 9 грудня (Міжнародний День боротьби з корупцією).

Зареєструвавшись та прослухавши відповідні відеоматеріали і отримавши матеріалі які були надіслані учасникам учні 8 класу Сторчівського НВК 21 листопада із задоволенням долучилися до цього проекта.

Відчуття гідності - це вселенська сила, яку потрібно берегти, примножувати й плекати.

 

7 грудня був проведений "Антикорупційний урок". На цьому уроці учні  мали змогу спробувати себе у ролі детективів та дізнатись про антикорупційні інструменти та спробували провести власне розслідування!

“Людина, якою вам судилося стати – це тільки та людина, якою ви самі вирішите стати.” Ральф Голдо Емерсон.

Дякуємо команді Global Dignity Day Ukraine і EdCamp Ukraine за таку можливість.  #gdignity#gdignityUkraine

СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА 2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Перше вересня – це особливе свято, тому що 1 вересня – це день знань. Якщо забути про стереотипи та штампи, то це свято змін, свято позитивного розвитку, свято пізнання нового та невідомого, водночас, зі збереженням зв’язку з минулим. У цей день хочеться особливо теплими словами привітати всіх людей, які мають безпосереднє відношення до освіти. Бажаю Вам, дорогі друзі, здоров’я, щастя та радості, а також невичерпної енергії при здобутті нових знань. Нехай завжди з Вами буде поруч підтримка та розуміння Ваших близьких та знайомих. Зі святом Вас!

Цього року пеший дзвінок ми зустрічали 3 вересня. Свято пройшло у вигляді гри квест, з цікавістю виконували завдання і одні із перших прийшли до фінішу.

Тема першого уроку "Українці серед інших європейських націй"

 РОДИННЕ СВЯТО "ШАНУЙ БАТЬКА СВОГО І МАТІР СВОЮ"

Сьогодні в 7 класі відбулося родинне свято "Шануй батька свого і матір свою" метою якого було виховувати в дітей почуття любові й поваги до своєї родини; зацікавити їх пошуками коріння свого родоводу; дати можливість відчути комфорт і радість від родинного оточення    і спілкування; учити взаєморозуміння, взаємодопомоги, усвідомлення своїх обов'язків; закласти в учнів бажання виявляти увагу й повагу до рідних, творити добро, нести красу в дім своїми думками й вчинками; сприяти розумінню необхідності міцних родинних зв'язків, важливості родинного єднання; формування відчуття гордості за свою велику українську родину

8 БЕРЕЗНЯ - СВЯТО ВЕСНИ

Сьогодні в  нашій дружній та веселій шкільній сім*ї відбулася виховна година присвячена до Міжнародного Жіночого Дня.

Метою якого було оглибити знання учнів щодо традицій святкування дня восьмого березня; формувати в учнів естетичного смаку; ознайомити з історією виникнення свята; виховувати в дітях почуття глибокої поваги і шани до жінки; розвивати логічне мислення учнів. 

 

Люблю весну, та хто її не любить,
Коли життя цвіте, як пишний сад.
І, мов у сні, шепочуть листя губи,
І квіти шлють солодкий аромат.
Люблю весну, коли плюскочуть ріки,
Коли рида од щастя соловей
І заглядає сонце під повіки
У тишині задуманих алей...
Люблю, коли блукає місяць в травах,
Хатини білить променем своїм
І п'є тепло ночей ласкавих,
А на лугах пливе туманів дим...
Весна вдягла у зелень віти в дуба,
уже курличуть в небі журавлі.
Люблю весну, та хто її не любить
на цій чудесній, радісній землі!

Якщо говорити між нами, 

То все починається з мами. 

І казочка перша у світі, 
І сонячна подорож в літо. 
Найперші легенькі сніжинки 
І сяюче диво — ялинка. 
Від мами — і 
літери, й слово, 
І зроблена разом обнова... 
Якщо говорити між нами, 
То все починається з мами. 
(М. Пономаренко)


ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ 2017-2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

Свято 1 вересня, завжди залишається в пам’яті кожної людини. Де хто асоціює його зі шкільними роками, комусь більше запам’ятались роки навчання у ВУЗі, а може молодий вчитель більше хвилювався, коли сам вперше йшов на свій власний урок. Втім 1 вересня це всенародне свято, адже тільки завдяки знанням людина досягла сучасного розвитку.

 

ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ 2016-2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!ТЕМА ПЕРШОГО УРОКУ: 25 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

 

Подарунки воїнам АТО до дня Святого Миколая

Учні Сторівського НВК долучилися до акції "Святий Миколай іде до воїнів АТО".
Учнями були написані листи, виготовлені листівки та сувеніри для бійців, також кожень учень приніс різні смаколики, та теплий одяг! 

Бажаємо нашим воїнам скоріше повертатись до дому, в теплі будинки зігрітими серцями їхніх рідних!

Благодійний осінній ярмарок

 

Ми стараємося виховувати в дітей милосердя, адже допомагаємо тим людям, які цього потребують. Виручені кошти від ярмарку ми передаємо бійцям АТО.

Діти із задоволенням беруть участь у цьому ярмарку.
Не зважаючи на великий асортимент випічки в магазинах, батьки разом з дітьми залюбки долучились до проведення доброчинного заходу та власноруч приготували безліч домашніх ласощів.

На один день другий поверх школи перетворивася на маленький ринок. На ярмарок були виставлені пиріжки, тістечка, печиво, торти, рулети, - все це діти пропонували придбати за досить помірними цінами.

Покупців-патріотів виявилось ще більше, ніж продавців-благодійників. Атмосфера на солодкому ярмарку була невимушеною і жвавою. Купці та продавці створили справжню атмосферу ярмаркового дійства. Скрізь лунав гамір, жарти, школярі у різний спосіб запрошували до свого столу, рекламували товар, у який було вкладено часточку душі. Домашню випічку з особливим азартом розкуповували маленькі школярики. Тож доброчинна акція припала до вподоби кожному: батьки залучили дітей до благородної справи, діти посмакували випічкою, а вчителі втішились гарним настроєм своїх учнів.

Охочих поласувати задля благодійності виявилося чимало, тож дитяча випічка розі йшлася менш ніж за годину.

Вже задовго до завершення заходу скриньки пожертв для бійців АТО були заповнені вщерть.

Кошти, які діти виручили сьогодні стануть невеличкою часточкою того, що конче необхідно нашим героям на сході.

Якщо діти усвідомлюють значимість свого внеску на користь української армії та держави, ми можемо бути спокійними за наше підростаюче покоління.